Karta Jakości dla „Różowej” w Grodzisku Wielkopolskim

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

kjm erasmus200Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim jak druga placówka w Wielkopolsce oraz jednocześnie jedna z 15 w całej Polsce zdobyła kartę jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego.
W 2017 roku wniosek o przyznanie Karty złożyło 21 placówek z czego tylko 6 uzyskało akredytację.

Karta jest docenieniem szkoły w realizację poprzednich projektów wśród, których wskazano m.in. projekt „Nauka moją przyszłością”, projekt „Kreatywność w praktyce – mobilność w Europie”, projekt „Bądź lepszy w zawodzie” oraz projekt „Dziś praktyka - jutro praca”.

W ramach tylko tych 4 projektów w zagranicznych praktykach zawodowych wzięło udział ponad 200 uczniów.

Karta jakości mobilności uznaje operacyjną zdolność szkoły do zarządzania wysokiej jakości projektami mobilności oraz nagradza i wspiera dbałość o wysokie standardy na wszystkich etapach realizacji tych przedsięwzięć. Karta uznaje również wysoką jakość poprzednich projektów, długoterminowe zobowiązanie do ciągłego ulepszania mobilności i strategiczne podejście szkoły do włączania międzynarodowej mobilności do swojej działalności.

Umożliwia również placówce składanie wniosków w uproszczonej procedurze w trakcie naborów do projektów z programu Erasmus+. W bieżącym roku szkolnym szkoła będzie ponownie aplikowała o nowe środki na praktyki zagraniczne dla uczniów i nauczycieli.

kjm erasmus

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:1678
Wczoraj:1441
W tygodniu:3119
W miesiącu:39464
Od 02/2008r.2460903

Twoje IP: 54.224.150.24 wtorek, 23, październik 2018 20:52

Goście: 17 gości online